Ciekawe

Kurs pierwszej pomocy może uratować życie twoim bliskim

totalfit-center-3
Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nierzadko przekonuje się o tym niestety w chwili zagrożenia czyjegoś życia. Warto jednak takie szkolenie przejść, żeby wiedzieć, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji. Tym bardziej, że najważniejsze będzie zachować zimną krew.

Ratowanie życia ludzkiego to podstawa

Wypadki zdarzają się każdego dnia, czy komunikacyjne czy z powodu niedopatrzenia. Nie wiemy, kiedy możemy spotkać się z sytuacją, która będzie zagrażać życiu innego człowieka, dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Teoretycznie wszyscy wiedzą, że ważna jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa, jednak większość zapytana o dokładne miejsce ucisku czy liczbę uciśnięć i wdechów, nie jest już w stanie tego powiedzieć. Znają to bowiem tylko z filmów. A jest to niezbędna wiedza, żeby dobrze przeprowadzić akcję ratunkową. Nie każde omdlenie wiąże się też z zatrzymaniem akcji serca więc znajomość tego, gdzie i jak sprawdzić u człowieka puls, będzie bardzo istotna. Kurs pierwszej pomocy pomoże nam również zapamiętać dokładne wytyczne, które zmieniają się przy ratowaniu dziecka lub dorosłego oraz w zależności od liczby osób ratujących. Ważne jest, żeby nie wpadać w takiej sytuacji w panikę, choć stres jest zawsze ogromny, dlatego muszą być to wyuczone odruchy, które niezależnie od sytuacji będziesz w stanie wykonać.

Drobne urazy czy złamania trzeba opatrzyć

Tak naprawdę często pierwsza pomoc nie jest związana z bezpośrednim ratowaniem życia, nie oznacza to jednak, że nie jest ważna. Najważniejsza wiedza to opatrunki oraz zabezpieczanie złamań. Przyjazd karetki może się wydłużyć, ktoś może się skaleczyć na szlaku górskim, nie zawsze jesteśmy w stanie od razu trafić w ręce profesjonalistów, a odpowiednie zabezpieczenie rany pozwoli na bezpieczne doczekanie do tego momentu. Istotna okazuje się również umiejętność radzenia sobie w przypadku padaczki czy zasłabnięć. Zawsze najważniejsze jest szybkie wezwanie pogotowia ratunkowego, później możemy przystąpić do pomocy. Kurs pierwszej pomocy pomoże nam również usystematyzować kolejność czynności, które musimy wykonać. Począwszy od telefonu, przez zabezpieczenie miejsca a na ratowaniu życia kończąc. Dowiemy się również, co skrywają apteczki i do czego można wykorzystywać jej zawartość. Warto mieć taką wiedzę, nawet jeśli na szczęście nigdy nam się nie przyda.
Kurs pierwszej pomocy organizuje TotalFit Center

Previous ArticleNext Article