Dom i wnetrze

Kotły gazowe

Piec kondensacyjny z grzejnikami, w zasadzie jest on wybierany najczęściej. Zaprojektowanie instalacji o niższych parametrach często wiąże się z zakupem znacznie większych grzejników. Generalnie rzecz ujmując wówczas koszt inwestycji będzie większy, trzeba dobrze przekalkulować, czy będzie on opłacalny.
kominek salonKondensacja w kotle będzie odbywała się przez cały sezon grzewczy. W Polsce, przy obecnych warunkach cenowych, niestety nie zwróci się taki koszt. Wynika to z tego, że w instalacjach posiadających temperaturę nie przekraczającą 75 stopni Celsjusza, a właśnie takie kotły gazowe niekondensacyjne obecnie się projektuje, kondensacja będzie zachodziła przez ponad 90 procent czasu, przez wzgląd na utrzymanie w kotle niskiej temperatury.
Jednakże, w czasie ostrych mrozów, kocioł kondensacyjny jest w stanie zasilić instalację wodną o temperaturze tak samo wysokiej jak kotły gazowe niekondensacyjne.
Kotły gazowe niekondensacyjne można znaleźć w sklepie zawszecieplo.pl, każdy klient na pewno znajdzie dla swojego domu idealne rozwiązanie. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia montażu gratis na Śląsku.

Previous ArticleNext Article