Motoryzacja

Jakie dokumenty potrzebne są do złomowania samochodu?

auto złomowanieByć może trafili Państwo na tę stronę szukając informacji w Internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz: złomowanie samochodów Będzin albo złomowanie samochodu Sosnowiec, ale niezależnie od tego, gdzie Państwo chcą dokonać kasacji pojazdu z pewnością przyda się Państwu garść podstawowych informacji o tym w jaki dokładnie sposób przebiega proces złomowania samochodu.
Na początek zajmiemy się najbardziej podstawową kwestią, a mianowicie: jakie tak właściwie dokumenty są niezbędne do przeprowadzenia złomowania. Potrzebny Państwu będzie: dowód rejestracyjny, dowód osobisty oraz karta pojazdu, jeśli była wydana. Co zrobić w przypadku, gdy nie posiadamy dowodu rejestracyjnego, ponieważ został on zatrzymany przez policję lub nie dokonaliśmy przerejestrowania po kupnie i samochód nadal jest zarejestrowany na poprzedniego właściciela? Sprawa jest prosta. W pierwszym wypadku będzie nam potrzebne zaświadczenie z policji lub Wydziału Komunikacji o zatrzymaniu dokumentu, w drugim potwierdzona przez Urząd Skarbowy umowa kupna.
W przypadku, gdy samochód zarejestrowany jest na firmę potrzebny Państwu będzie wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a także pisemne upoważnienie wydane przez firmę dla osoby, która w jej imieniu przystępuje do procesu kasacji pojazdu.
Na sam koniec ostrzeżenie: złomowania należy dokonywać tylko w pełni legalnych Stacjach Demontażu Pojazdów, które mają wszystkie potrzebne zezwolenia. Nie zależnie czy szukają Państwo sposobu na złomowanie samochodów Będzin albo złomowanie samochodu Sosnowiec z pewnością znajdą Państwo odpowiednią stację w swojej okolicy.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ z.pl