Dom i wnetrze

Jak wybrać podkładki pod meble?

Nie da się ukryć, że efekt końcowy uzyskany podczas wykańczania mieszkania jest uzależniony przede wszystkim od mebli. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednio użytkowane meble mogą doprowadzić do zniszczenia innych elementów wystroju, na przykład podłogi. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w specjalne podkładki, które zabezpieczą panele czy drewno przed zniszczeniem.

Dlaczego warto korzystać z podkładek pod meble

Główną zaletą podkładek pod meble jest fakt, iż chronią one podłoże przed zarysowaniem. To istotne przede wszystkim w przypadku, gdy podłoże jest podatne na uszkodzenia, jak choćby panele, czy drewniane podłogi (przede wszystkim te wykonane z drewna miękkiego).
Warto wiedzieć, że podkładki pod meble występują w różnych rodzajach, można bowiem wyróżnić nie tylko te pod krzesła, ale także większe podkładki pod łóżka, wersalki, kanapy, szafy czy komody. Co ciekawe rolą podkładek jest nie tylko ochrona podłogi, na rynku można znaleźć także produkty, które przykleja się bezpośrednio do mebli. Ich rolą jest zabezpieczenie powierzchni mebla przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które nietrudno w miejscach, w których trzymane są ciężkie przedmioty jak na przykład odkurzacz czy telewizor.
Podkładki pod meble, które przykleja się bezpośrednio do ich dolnej części zwykle składają się z dwóch warstw. Pierwsza z nich jest samoprzylepna i przykleja się ją do mebla, druga natomiast bezpośrednio styka się z podłożem. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble można przesunąć z dużą łatwością, jednocześnie nie narażając podłogi na zniszczenie.

Z czego są wykonane podkładki pod meble

Na rynku można zaleźć podkładki wykonane z różnych materiałów. Przed ich zakupem warto zastanowić się, która z nich najlepiej się sprawdzi. Najczęściej wybieranymi podkładkami są te wykonane z gumy. Ich dużym atutem jest to, że są one antypoślizgowe, dzięki czemu meble na nich postawione z pewnością nie zostaną przypadkowo przesunięte. Popularnością cieszą się także silikonowe podkładki pod meble, które mają wiele zastosowań. Również one są antypoślizgowe, dodatkowo tłumią wibracje.
W sklepach można znaleźć sporo filcowych podkładek pod meble. Ich dużą zaletą jest niska cena, a także fakt, że są dostępne w różnych rozmiarach. Filc można wykorzystać na przykład do zabezpieczenia nóżek krzeseł, foteli, czy stołów. Kolejnym rodzajem podkładek są te wykonane z korka. Są one stosunkowo twarde, co sprawia, że trudno je uszkodzić. Na rynku często można znaleźć ten rodzaj podkładek w formie tabliczki, z której można wyciąć potrzebny kształt co jest praktycznym rozwiązaniem.
Zapraszam po więcej informacji na stronę podkładki pod meble – maximat.pl.

Previous ArticleNext Article
https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ Hoker do kuchni z oparciem https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/