Dla wielu osób pierwsze spotkanie z prawnikiem może być onieśmielające. Jest to całkiem zrozumiałe, rzadko kiedy do prawnika udajemy się z błahymi problemami. Ale bez obaw, prawnicy mają pełną świadomość tego, jak się czujemy przed pierwszą wizytą, a dobrego prawnika pozna się po tym, jak przygotowuje swojego klienta do zbliżającej się batalii prawnej.
Udzielić możemy paru uniwersalnych rad, które pomogą w spokojniejszy sposób przygotować się na pierwsze spotkanie. Przede wszystkim przejrzyjmy dokładnie wszystkie niezbędne dokumenty i ułóżmy je chronologicznie – najnowsze na samej górze. Ułatwi to naszemu przyszłemu reprezentantowi szybsze zorientowanie się w dostępnym materiale i wszystkich aspektach naszej sprawy. Informacji o tym, co będzie nam dokładnie potrzebne z pewnością udzieli nam kancelaria prawna, a jeśli tego nie zrobi, wystarczy zapytać. Warto też dokumenty zabrać razem z kopertami – daty na kopertach zazwyczaj się różnią, a terminy w procesie prawnym są wyjątkowo istotne.
Kolejną kwestią jest wynagrodzenie. Część osób z niewiadomych przyczyn krępuje się zapytać o honorarium. Nie ma żadnego powodu do krygowania się, kancelaria prawna prowadzi najnormalniejszą w świecie działalność zarobkową, a więc pytania o koszty są jak najbardziej naturalne. Co więcej, prawnik powinien udzielić nam także wszystkich informacji dotyczących przewidywanego czasu trwania sprawy i związanych z tym kosztów, a także sposobu rozliczenia, który kancelaria preferuje. Skoro już jesteśmy przy sposobie rozliczenia – zastanówmy się także przed spotkaniem jaki system rozliczeń będzie dla nas najbardziej opłacalny – czy będzie to stawka godzinowa, czy ryczałt. Odpowiednie dobranie sposobu rozliczeń ma ogromny wpływ na całościowy koszt prowadzenia sprawy.
Mamy nadzieję, że pomogliśmy. Na koniec ostatnia rada: w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nie bójcie się pytać. Kancelarie prawne są właśnie od tego, żeby wyjaśnić wszystkie niejasne kwestie. Z naszej strony możemy polecić – adwokat Katowice.
Ciekawe
Jak przygotować się do pierwszej rozmowy z prawnikiem?
Previous ArticleCiężkie życie tłumacza