Ciekawe

Jak przygotować psa do wystawy?

Wiadome jest, że nie każdy pies może uczestniczyć w wystawach, należy spełnić określone warunki, w tym posiadanie rodowodu, rejestrację psa w Związku Kynologicznym w Polsce, oraz ukończenie szóstego miesiąca życia. 

Kryteria do spełnienia

Poza wyżej wymienionymi warunkami, istotne jest również to, abyśmy my, jako właściciele psa, byli członkami ZKwP oraz abyśmy regularnie opłacali składki. Ogólnie biurokracja stanowi niemały problem, ale tylko na początku. Potem nie powinno być większych utrudnień.Jeśli wszystkie kryteria do wystawienia psa w wystawie są spełnione, poza zapisem psa jako uczestnika, należy odpowiednio go do tego wydarzenia przygotować.

Przygotowanie psa

Wystawowe przygotowania psa są zazwyczaj bardzo długie, skrupulatne, wszystko powinno być wykonane w odpowiednim stylu. W żadnym razie nie może dojść do takiej sytuacji, w której okaże się, że coś będzie nie tak.
Na początku powinniśmy udać się do weterynarza, aby przebadał naszego czworonoga. Istotne jest także to, abyśmy udali się do psiego fryzjera, dzięki któremu nasz pies będzie wyglądał. Ale to dopiero początek, „najgorsze” jeszcze przed nami.

Przygotowanie do wystawy w Krakowie

Szukacie miejsca do przygotowania psa na wystawę w Krakowie? Polecam Alphavet, namiary na ofertę – wystawowe przygotowanie psa Kraków

Previous ArticleNext Article