Ciekawe

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Jak przygotować ogród na wiosnę?Luty i marzec to czas w którym powinniśmy bardzo uważnie przyjrzeć się naszym ogrodom – to również okres, w którym natura powoli budzi się do życia. Jak sprawić, aby na wiosnę nasz ogród rozkwitł? Konieczne jest sprzątanie i porządkowanie. Oczywiście kluczem do osiągnięcia pięknej przestrzeni użytkowej jest także wykorzystanie modnych i trwałych mebli!

Sprawdź stan ogrodu!

Podstawą jest oczywiście sprawdzenie, w jakim stanie znajdują się zabezpieczone przez nas na zimę drzewka i inne niewielkie rośliny. Jeśli uznamy, że temperatury w ciągu dnia są dość wysokie możemy usunąć ochronę i pozostawić rośliny bez osłonek. Dzięki temu będą czerpać więcej światła. Kolejnym krokiem jest zgrabianie wszelkich opadłych liści – dzięki temu nieco poruszmy również wierzchnią warstwę ziemi, co wpłynie na jej lepsze napowietrzenie i wilgotność.
Marzec to także czas w którym wysiewamy niektóre rośliny (np. zioła). Pamiętajmy, aby umieścić je w odpowiednio dobranym miejscu, gdzie będą osłonięte od wiatru. Sprawdźmy także, czy na roślinach nie pojawiły się szkodniki! Jeśli zauważymy braki w trawie marzec to również czas na to, aby wysiać nową trawę.

Meble ogrodowe

Kolejnym krokiem jest zainteresowanie się odpowiednimi meblami ogrodowymi – znajdziemy je w sklepach ogrodniczych, ale również budowlanych czy wprost u producentów. Najlepszym wyborem są meble technorattanowe lub aluminiowe – są one nie tylko niezwykle odporne na uszkodzenia czy ścieranie, ale też projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami.
Meble technorattanowe dostępne są w licznych kolorach – dzięki temu znajdziemy odcień dopasowany do naszych potrzeb. W przypadku obu rodzajów mebli są one również niezwykle lekkie – dzięki temu przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie sprawia żadnego problemu.
Czytaj więcej – gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article
Loftowy metalowy hoker barowy https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/