Biznes

Jak przeprowadzić rozwód sprawnie i fachowo?

Sprawy rozwodowe stanowią olbrzymią część wszystkich spraw w polskich sądach – na rozwód decyduje się coraz więcej par, których staż małżeński nie przekroczył 5 lat. Sytuacja taka wynika przede wszystkim z różnic nie do pogodzenia. Zdecydowana większość spraw rozwodowych dzisiaj to również sprawy z orzekaniem o winie, co ciągnie za sobą również kwestie podziału majątku, przydzielenia opieki nad dzieckiem, zasądzenia alimentów.

Znajdź dobrego adwokata

Przygotowując się do sprawy rozwodowej przede wszystkim postaw na dobrego, doświadczonego adwokata. Szukając specjalisty możesz zasięgnąć języka u znajomych czy rodziny. Adwokat z doświadczeniem w sprawach rozwodowych pomoże nam przejść przez trudny proces sądowy, jak również postara się wywalczyć jak największe profity dla swojego klienta. O cechach dobrego adwokata przeczytać można na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Jak wygląda współpraca z prawnikiem krok po kroku?

Jeśli mamy już swojego prawnika przede wszystkim musimy przedstawić mu sytuację małżeńską. Z pewnością prawnik zapyta o powody decyzji o rozstaniu oraz podpowie, czy najlepszą opcją będzie rozwód bez orzekania o winie czy też z orzekaniem o winie. W drugim przypadku pomoże on zebrać niezbędne dowody, spisze pozwy i wnioski, które zostaną później przedstawione w sądzie. Ważnym aspektem pracy z adwokatem jest to, że potrafi on uchronić swojego klienta przed nieodpowiedzialnymi i pochopnymi decyzjami, które w przyszłości mogą okazać się błędem. Dodatkowo jego chłodny osąd pozwoli również na ocenę sytuacji zgodną ze stanem faktycznym.

Doświadczony adwokat doradzi i wskaże nam drogę, jaką powinniśmy podążać w kwestii alimentów i prawa opieki nad dzieckiem. W naszym imieniu będzie on walczyć o wysokie kwoty alimentacyjne i całkowite prawo do opieki nad małoletnimi dziećmi.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/