Biznes

Jak odzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Płacąc podatki większości osobom należy się zwrot podatku. Dotyczy to również osób, które pracują za granicą i które są w legalny sposób tam zatrudnione. My w dzisiejszym artykule przytoczymy temat, jakim jest zwrot podatku z Niemiec.

Czy wszyscy mogą ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec?

Oczywiście, że tak. Nie ma tutaj z tym żadnego problemu, ponieważ zwrot podatku z Niemiec dostępny jest dla osób, które tam pracują, a ich pracodawca odciąga odpowiednie składki. A jak można sprawdzić, czy takie składki są odciągane regularnie? Taka informacja widnieje na dokumencie, który świadczy o zarobkach na dany miesiąc.

Czy trzeba składać deklarację podatkową również w Polsce?

Takie pytanie zadaje wiele osób, ale odpowiedź jest prosta – jeśli dochód otrzymuje się tylko i wyłącznie na terenie Niemiec i tylko tam się pracuje to deklaracji podatkowej nie trzeba składać w Polsce. Wystarczy, że złoży się ją w Niemczech. Natomiast jest ona konieczna w przypadku, gdy ktoś stara się o zwrot podatku z Niemiec. Jest to potrzebne, aby polski urząd mógł wydać niezbędne oświadczenie.

Ile lat wsteczna można się rozliczać?

Wszystkie informacje, jakie można znaleźć w sieci świadczą o tym, że rozliczać można się z podatku niemieckiego do 4 lat wstecz, więc jest to na pewno dobra informacja dla wszystkich osób, które mają jeszcze okazję się rozliczyć.

Ze zwrotem podatku z Niemiec większość osób nie ma problemu, ale gdyby tylko się pojawił, to pomocy można szukać m.in. właśnie w urzędach, ale i biurach, które zajmują się sprawami związanymi z zatrudnieniem za granicą.

Previous ArticleNext Article
Wysoki stolik do kuchni https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/