Dom i wnetrze

Jak odpowiednio wybrać meble kuchenne?

kuchniaBez względu na metraż kuchni, da się ją urządzić tak, aby wszystkie niezbędne urządzenia można było w niej ustawić, bez powodowania uczucia „zagracenia”. Na samym początku należy zaznaczyć, że nie ma jednego idealnego wzorca dla każdego, inaczej będzie wyglądała kuchnia od osoby, której pasją jest gotowanie, a inaczej u osoby która nie spędza za wiele czasu na przygotowywaniu posiłków.

Jak więc zabrać się za urządzanie kuchni?
Na samym początku należy zdecydować czy kuchnia będzie otwartym, czy zamkniętym pomieszczeniem. Wiadomo, że w małych mieszkaniach otwarta kuchnia sprawia, że zyskujemy przestrzeń, a w dodatku jest to bardzo modne rozwiązanie. . Można do tego zastosować klasyczne lub nowoczesne meble kuchenne, wedle własnego gustu. Kolejną sprawą jest to, czy zaopatrujesz się w produkty na bieżąco, czy robisz większe zakupy na dłuższy czas. W drugim przypadku należałoby umieścić spiżarkę, szafkę na zapasy. Jest to ważne, ponieważ trzeba przestrzeń zaadaptować funckjonalnie, odpowiednie szafki kuchenne to klucz do sukcesu. Decyduje to także o ilości szafek stojących i wiszących.
Jak więc najlepiej ustawić meble kuchenne?
Odpowiedź jest prosta, projektanci używają zasady trójkąta, którego wierzchołkami są najważniejsze urządzenia w kuchni, tj. zlewozmywak, kuchenka i lodówka. Należy zaprojektować to tak, aby nie przemierzać „kilometrów” po kuchni aby się do nich dostać, ani nie stały za blisko siebie. Dzięki ustaleniu takiej trasy, będzie można odpowiednio dobrać meble do kuchni, tak aby nie zagraciły całego pomieszczenia. Ogólnie przyjętą zasadą jest 210 cm pomiędzy zlewozmywakiem, a lodówką i kuchenką oraz 270 cm między lodówką, a kuchenką. W takim układzie na pewno damy radę idealnie wkomponować pozostałe meble kuchenne. Jeżeli meble kuchenne są ustawione w odpowiedniej odległości, łatwiej jest z nich korzystać, przykładem mogą być talerze, szklanki i garnki, które powinny znajdować się blisko zmywarki bądź zlewozmywaka. Pozostaje jeszcze kwestia dotykająca stoły kuchenne, wszystko zależy od wolnej przestrzeni, ponieważ wstawiając stół można bardzo zmniejszyć funkcjonalność kuchni.
Kuchnie powinny być wyposażone w  meble, które mają wysoką jakość. Lepiej raz wydać więcej, niż zdecydować się na tanie szafki kuchenne i co jakiś czas zmieniać wyposażenie kuchni, ponieważ szybko powstające zniszczenia. A wiadomo, że nikogo nie „urzeka” widok wypadających szuflad czy też trzaskających drzwiczek. Nie jest w stanie zrekompensować tego nawet najlepsze fronty kuchenne czy odcień kuchennych płytek. Po urządzeniu należy zagospodarować miejsce w meblach kuchennych według określonego klucza, dzięki temu nie trzeba będzie szukać poszczególnych przedmiotów.
Nie należy zapominać o tym, że funkcjonalne kuchnie to także oświetlenie!
Odwiedzając sklep warto przeanalizować dostępne rozwiązania, aby światło padało jak najodpowiedniej. Bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania, które składają się z lampy głównej, dającej najwięcej światła, oraz bocznych kinkietów. Dobrym rozwiązaniem są także podwieszane sufity z wmontowanymi lampami LED. Można je rozmieścić tak, by doświetlić miejsca robocze np. nad blatem. Nie trzeba przejmować się miejscem, w sklepach znajdują się lampy produkowane z myślą o kuchniach, dlatego do każdego wnętrza znajdzie się idealne rozwiązanie.  Sklepy posiadają niezwykle szeroki wybór, moc wzorów i kolorów co sprawina, że każdy da radę stworzyć swoją wymarzoną kuchnię, bez względu na jej metraż.
Artykuł można znaleźć po następujących hasłach:
kuchnie sklep, kuchnie meble, kuchnie, meble do kuchni, meble kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, fronty kuchenne, szafki kuchenne, stoły kuchenne, tanie szafki kuchenne

Previous ArticleNext Article