Motoryzacja

Jak nie przepłacać za ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest bardzo ważne i trzeba je rozsądnie dobierać. Bardzo łatwo jest popełnić błąd, który będzie nas sporo kosztował – i to dosłownie. Firmy ubezpieczeniowe czyhają na spóźnialskich, którzy mają zbyt mało czasu na porównanie warunków konkurencji. W efekcie dostają mało ciekawą ofertę, która nawet w połowie nie spełnia ich oczekiwań. Jak nie dać się oszukać i wybrać wartościowe ubezpieczenie?

Porównuj oferty

To podstawowa rzecz, którą należy wziąć pod uwagę podczas przygotowania tego typu rzeczy. Trzeba dokładnie zestawić ze sobą wszystkie propozycję i wybrać taką, która jest w danym momencie najkorzystniejsza. Jak to zrobić. Najprościej jest udać się do multiagenta, który współpracuje z kilkoma rożnymi podmiotami. W ten sposób doradzi nam najlepsze rozwiązanie. To jednak nie jedyna propozycja, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobrze jest też dokładnie przeczytać co posiadamy w obecnej umowie, a także postarać się jak najwięcej dowiedzieć o polisie. Musimy mieć świadomość, że nie zawsze najtańsze ubezpieczenie OC jest równocześnie najlepsze. Czasem opłaca się trochę dopłacić, ale przynajmniej zyskać pewność, że polisa jest optymalnie odpasowana do naszych potrzeb i będzie stanowiła doskonałe zabezpieczenie w razie wypadku. W ten sposób będzie można wiele zdziałać i przede wszystkim wybierać racjonalnie. Do rozmowy z agentem dobrze jest się merytorycznie przygotować, by wiedzieć na no zwrócić uwagę i o co warto się dopytać.

Dokładnie przeczyta umowę

Ważne jest, by dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu, który mamy do podpisania. W końcu ubezpieczenie OC wiąże na kolejny rok. Musimy być więc w pełni świadomi zagrożeń, jakie na nas czyhają. W razie wypadku lub kolizji będziemy wiedzieć na co możemy liczyć. Czy przysługuje nam jakaś pomoc prawna i odszkodowanie. To bardzo ważne, bo nigdy nie wiadomo co może się stać. Nikt wprawdzie nie wyjeżdża na trasę z myślą, że coś złego go spotka ale warto się do tego mentalnie przygotować. Zanim więc złożymy parafkę pod dokumentem, musimy wszystko dokładnie przeanalizować. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania, nie bójmy się ich zadać. Tylko w ten sposób będziemy w pełni świadomi. Pamiętajmy, że nie mamy obowiązku wiązać się z jednym ubezpieczycielem na całe życie. Jeśli konkurencja ma lepsza ofertę, możemy wypowiedzieć umowę OC. Trzeba to jednak zrobić odpowiednio wcześnie. Można wysłać pismo poczta tradycyjna lub dostarczyć osobiście do firmy ubezpieczeniowej. ubezpieczenie ocubezpieczenie ocJak nie przepłacać za ubezpieczenie OC?, ubezpieczenie oc, ubezpieczenie oc, ubezpieczenia, motoryzacjaJak nie przepłacać za ubezpieczenie OC?, ubezpieczenie oc, ubezpieczenie oc, ubezpieczenia, motoryzacja

Previous ArticleNext Article