Dom i wnetrze

Fotele masujące – zdrowy relaks

fotele do masażuNa rynku oferowane są różne fotele masujące, w zależności od modelu ich praca różni się od siebie.
Można wyróżnić następujące typy tych foteli:

  • Fotele z masażem umiejscowionym poduszkami powietrznymi, ich działanie polega na ucisku sporej płaszczyzny ciała, co zapewnia komfort i odpoczynek dla mięśni.
  • Fotele z masażem wibracyjnym, mają rozstawione na stałe w różnych miejscach silniczki wibracyjne. Od mocy tych silniczków ściśle zależy siła masażu. Działa to głównie na plecy, pośladki, uda, łydki i stopy.
  • Fotele z masażem uciskowym znajdującym się w stałych punktach rozlokowanych głowic masujących w specjalnie wyznaczonych kluczowych obszarach ciała.
  • Fotele z masażem rolkowym z ruchomym robotem, jest to najnowsza technologia w tej dziedzinie, stosowana od zaledwie 1998 roku. Jego mechanizm pozwala na niezwykle precyzyjne ruchy masujące
  • Fotele masujące hi – tech lub hi – end, łączą ze sobą ruch robota z masażami wibracyjnymi i poduszkami powietrznymi. Jest to innowacyjna technologia połączona z funkcjami multimedialnymi.

Pozycje foteli masujących

  • Fotele masujące odnoszą bardzo dobre efekty nie tylko ze względu na mechanizmy znajdujące się wewnątrz, lecz także przez dobrze dostosowane pozycje ciała podczas masażu. Można wyróżnić trzy podstawowe pozycje zagwarantowane przez fotele z masażem na runku:
  • Masaż całego ciała – pozycja ta zabezpiecza ciało przed jakimikolwiek obciążeniami, ciało jest położone w naturalny sposób. Dolna część pleców jest idealnie dopasowana do oparcia, dzięki czemu masaż idealnie przenika do mięśni użytkownika.
  • Drenaż limfatyczny kończyn dolnych – masaż wykonywany przy dowolnym ułożeniu siedziska, jednak najefektywniejszy jest podczas równoległego ustawienia do podłoża. W głównej mierze zapewnia masaż ud, łydek i stóp.
  • Rozciągnięcie całego ciała – podczas masażu środek ciężkości jest przenoszony na dolną część kręgosłupa. Osiąga się to poprzez uniesienie nóg do odpowiedniego poziomu. Masaż polega na podtrzymaniu stóp, przy czym automatycznie odchyla się podnóżek, oraz oparcie wsparte masażem przeciągającym plecy.

 

Previous ArticleNext Article
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac