Ciekawe

Firmowa strona www – na co warto zwrócić uwagę?

Każda firma, niezależnie od sektora, w którym działa i jej wielkości, powinna zadbać o swój wizerunek w sieci. Najlepszą wizytówką dla każdego przedsiębiorstwa jest strona internetowa. Wbrew pozorom stworzenie funkcjonalnej i atrakcyjnej witryny może być nie dala wyzwaniem. O czym należy pamiętać, tworząc firmową witrynę? Sprawdź!

Przejrzystość, funkcjonalność, spójność

Firmowa strona www powinna być skrojona na miarę oczekiwań odbiorców. Niezwykle istotne jest, aby jej układ był czytelny i umożliwiał sprawne poruszanie się po stronie. Zwróć uwagę na aspekt wizualny – przestarzałe motywy i niemodne czcionki nie będą dobrze się prezentować. Stwórz grafikę zgodną z identyfikacją wizualną marki/produktu. Warto regularnie prowadzić bloga z wartościowymi treściami tworzonymi przez ekspertów. Aby strona była widoczna w sieci, musi być zoptymalizowana pod kątem SEO.

Dobry hosting to podstawa

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć jeszcze przed uruchomieniem witryny, jest wybór hostingu. To właśnie on ma największy wpływ na to, jak będzie funkcjonować dana strona. Podpisując umowę z hostingodawcą, zwróć uwagę między innymi na uptime (wyrażony w procentach czas bezawaryjnego działania serwera, czyli gwarantowana dostępność usługi), stan techniczny serwera, ilość pamięci dyskowej, oferowane zabezpieczenia, transfer, częstotliwość wykonywania kopii zapasowych, szybkość łącza. Pamiętaj, że wybór słabego hostingu będzie skutkował zacinaniem się strony, ryzykiem utraty danych, wolnym ładowaniem się plików. Na stronie zenbox.plznajdziesz więcej praktycznych informacji.

Previous ArticleNext Article