Dom i wnetrze

Estetyczne struktury nowoczesności są piękne

Modern desk with creative accessories in scandi room

Każda epoka czy nawet każda dekada w dziejach historii sztuki to nowe jakości estetyczne. To rodzaj piękna, którego do końca nigdy nie sposób przewidzieć, a które w końcu nadchodzi i zdobywa nasze serca, umysły, wnętrza, ogrody, place i ulice. Sztuka nie ma granic. Jest naprawdę wszędzie. Zarówno w strefie refleksji jak i w przestrzeni. Okazuje się wszechogarniająca i bezgraniczna. Taka z całą pewnością jest sztuka współczesna, która rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie na cały świat dzięki internetowi. Przenika do codziennych kątów i zakamarków. Uobecnia się w rzeczach, z których korzystamy na co dzień. Przykładem takiego panowania artyzmu w czterech kątach współczesności są designerskie meble.

Prostokąty i kwadraty, czyli regały nowoczesne

Żeby podziwiać i próbować zrozumieć nowoczesne struktury piękna, nie trzeba wcale obcować z wielką sztuką. Wystarczy przyjrzeć się nieszablonowym meblom, stworzonym w oparciu o prawdziwie artystyczny projekt, jak te ze strony notodo.pl. Zrozumiemy wówczas, że dzisiejsza sztuka użytkowa czerpie z klasycznych już kierunków w sztuce XX wieku, na czele z abstrakcjonizmem geometrycznym. Wyrazem fascynacji tym ostatnim nurtem są m.in. designerskie regały przypominające układanki kwadratów i prostokątów. Czekające na wypełnienie rzeczami i pomysłami. Trochę niczym ramy zachęcające do tworzenia.

Skrajna prostota, czyli biurka nowoczesne

Estetyczne struktury XXI wieku to wyraz fascynacji tym, co maksymalnie proste, co w jakimś sensie odsyła nas do sztuki przyszłości. Przykładem takiego minimalistycznie pojętego piękna są biurka nowoczesne, które coraz bardziej upodabniają się do przedmiotów wręcz kosmicznych, gładkich, o zredukowanej formie.

Meble w szarej tonacji, czyli nowoczesne segmenty kuchenne

Nowoczesna estetyka to nie tylko ujednolicenie formy, ale też barwy. Dzisiejsze segmenty kuchenne są tego doskonałym przykładem. Przypominają elementarne bryły, pozbawione jakiejkolwiek ozdobności, wypełnione jednym kolorem, z modną szarością na czele.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ zobacz