Ciekawe

Działka komercyjna pod pole golfowe


Golf to sport, który staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Brakuje jednak terenów, na których mogłyby odbywać się profesjonalne rozgrywki. W jaki sposób powinna wyglądać działka komercyjna pod taką inwestycję? Jej zakup może się okazać trudny ze względu na specyficzne warunki, ale jeżeli inwestor staje przed taką możliwością, warto z niej skorzystać.

Wielkość i ukształtowanie

Przede wszystkim działki komercyjne pod pole golfowe muszą się charakteryzować bardzo dużą powierzchnią. Warto poszukiwać gruntów pod miastami i między wsiami. Niekiedy jest możliwość zakupu kilku działek i połączenia jej w jedną. Konieczne jest też zróżnicowane ukształtowanie terenu, z naturalnymi przeszkodami, takimi jak drzewa czy strumienie i pagórki. Zdecydowanie więc na pole golfowe nie dają się działki komercyjne o zupełnie płaskim ukształtowaniu terenu.
Trzeba się oczywiście liczyć z tym, że tak ogromna działka będzie kosztowna, jednakże dobrze rozreklamowane pole golfowe pozwoli inwestycji zwrócić się w kilka lat. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie takiego gruntu inwestycyjnego należy jednak sprawdzić, czy w danej okolicy na pewno będzie popyt na tego typu rozrywkę. Być może najlepszą lokalizacją byłyby okolice dużych miast czy miejscowości turystycznych.

Finansowanie zakupu działki komercyjnej

Z pewnością mało który inwestor jest w stanie sobie pozwolić na zakup działki komercyjnej o tak dużej powierzchni za gotówkę. Warto skorzystać z preferencyjnych kredytów dla firm, szczególnie na otwarcie dobrze prosperującej działalności gospodarczej. Pole golfowe może okazać się sukcesem, ale tylko przy dobrym biznesplanie. Niekiedy na taką inwestycję potrzeba nawet ponad milion złotych. Poza działką i jej przygotowaniem do funkcjonowania jako pole golfowe, większe inwestycje jednak nie są konieczne.
Niezbędną kwestią jest jednak odpowiednia reklama i utrzymanie pola oraz jego obsługa i opieka nad klientami. Oprócz pieniędzy na zakup taki jak działka komercyjna, należy wziąć pod uwagę koszty dodatkowe. Kredyt więc musi być powiększony o kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba pamiętać, że pole golfowe będzie funkcjonowało jedynie w okresie ładnej pogody, więc przez kilka miesięcy w roku działki komercyjne zakupione w tym celu będą nieużyteczne i nie będą przynosiły zysku. Klientów nie będzie także w dni deszczowe. Należy więc dobrze przemyśleć rentowność tego biznesu.

Previous ArticleNext Article