Dom i wnetrze

Donice dekoracyjne z tworzywa – nowoczesne modele do wnętrz i na zewnątrz

 

Tworzywo sztuczne to wszechstronny materiał, który może być formowany na mnóstwo sposobów. Powstające z niego donice dekoracyjne wyróżniają się nie tylko efektownym wyglądem, ale także są trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne i lekkie. Co oferują producenci?

Donice o geometrycznych kształtach – esencja nowoczesności

Plastyczność tworzyw sztucznych powoduje, że można nadawać im niezwykłe formy. Właśnie ta właściwość sprawia, że powstające z nich donice dekoracyjne są tak różnorodne.

Oferta producentów obejmuje między innymi donice o minimalistycznych, kubistycznych kształtach, ale także donice o unikatowych geometrycznych formach przypominających układanki origami.

Ciekawym pomysłem są także donice LED, które podświetlane są za pomocą wbudowanych diod ledowych. Donice mogą być rozświetlone kolorem białym lub kolorami z palety RGB zmienianymi pilotem.

Donice imitujące kamień – tańsza alternatywa

Naturalny kamień jest ekskluzywnym materiałem wykończeniowym. Wykonane z niego donice są jednak bardzo ciężkie i nieporęczne. W sprzedaży można znaleźć jednak donice dekoracyjne o wzorach imitujących kamień, między innymi piaskowiec oraz granit.

Donice imitujące kamień znakomicie sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach, wprowadzając do nich szykowny wygląd.

Donice z technorattanu – dokonała imitacja natury

Naturalny rattan wyplatany jest z palm z rodziny arekowatych, które rosną w Azji Południowo-Wschodniej. Są one od lat używane do produkcji plecionych materiałów i mebli. Rattan wykazuje wysoką odporność na czynniki pogodowe, jednak nie jest aż tak wytrzymały jak jego odpowiednik z tworzywa sztucznego – technorattan.

Wykonane z technorattanu dekoracyjne donice do złudzenia przypominają naturalny rattan, ale są jeszcze bardziej od niego odporne, lekkie i łatwe do utrzymania w czystości.

Donice z technorattanu wyglądają również bardzo atrakcyjnie, gdy zostaną zestawione razem z meblami ogrodowymi wykonanymi z tego materiału.

Donice wyglądające jak beton – w modnym stylu loft

Tworzywo sztuczne to kameleon wśród materiałów. Odpowiednio wykończone może także imitować beton, który jest obecnie jednym z popularnych materiałów wykorzystywanych do wykańczania elewacji i do aranżacji wnętrz.

Przypominająca beton donica dekoracyjna będzie kapitalnym wyborem do przestrzeni urządzonych w stylu loft. Surowość betonu powoduje, że wnętrza nabierają przemysłowego wymiaru charakterystycznego dla tego wystroju.

Donice imitujące beton mają najczęściej geometryczne formy i mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Previous ArticleNext Article