Dom i wnetrze

Domy inteligentne – co warto o nich wiedzieć?

Domy inteligentne kojarzone są z budynkami w pełni zautomatyzowanymi, które wyczuwają nasze potrzeby, zanim zdążymy je wypowiedzieć. Taka wizja istnieje jednak tylko w filmach, chociaż współczesne domy inteligentne faktycznie skutecznie dbają o nasz komfort., To jednak my musimy wydawać mu polecenia.
Obecnie domy inteligentne tworzy się przy pomocy specjalistycznych czujników zarządzających pracą klimatyzacji, zaworów wody, zamkami elektrycznymi w drzwiach, piecem i wieloma innymi urządzeniami. Celem tworzenia instalacji domu inteligentnego jest możliwość dopasowana konkretnych parametrów do naszych aktualnych potrzeb. Inteligentny dom z pewnością przypadnie do gustu osobom zaznajomionym z nowinkami ze świata technicznego oraz tym, którzy chcą jeszcze lepiej wykorzystać potencjał mieszkania.
Instalacje domu inteligentnego nie wymaga kucia ścian, chociaż jeszcze kilkanaście lat temu było to niezbędne. Obecnie czujniki komunikują się ze sobą drogą radiową, przez co nawet w pełni urządzonym i wykończonym mieszkaniu możemy zainstalować czujniki. To niezwykle wygodne!

Zarządzanie inteligentnym domem

Do zarządzania domem inteligentnym wystarczy nam… telefon z dedykowaną aplikacją! Poprzez kilka komend możemy bez problemu ustawić sceny świetlne, zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę.
Jedne z najlepszych produktów do tworzenia domów inteligentnych znajdziemy na stronie www.ferguson-digital.eu.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ zobacz Industrialna półka typu loft do łazienki