Dom i wnetrze

Dlaczego warto zainwestować w pochłaniacze wilgoci

pochłaniacze wilgoci
Wrogiem wielu produktów jest wilgoć, która może w bardzo łatwy sposób zniszczyć ważne dla nas przedmioty.

Czym są pochłaniacze wilgoci

Zazwyczaj można je spotkać w formie saszetek wypełnionych kuleczkami lub urządzeń elektronicznych pochłaniających wilgoć. Na te pierwsze możemy bardzo często się natknąć w opakowaniach produktów spożywczych czy też w pudełkach po butach. Saszetki te są wypełnione specjalną substancją, która ma właściwości pochłaniania wilgoci. Żel krzemionkowy, bo to właśnie on się w nich znajduje, jest uwodnioną wersją krzemionki. Jest to twarde tworzywo występujące w wielu formach bezpostaciowych.

Do czego ich używać

Można je wykorzystać w wielu miejscach. Najczęściej zastosowanie znajdują w przemyśle spożywczym i obuwniczym. Zabezpieczają produkty przed nadmiarem wilgoci, który mógłby powodować ich psucie, niszczenie, zmianę właściwości czy po prostu spadek jakości. W naszych domach najczęściej spotykamy je przy butach. Są to małe woreczki wypełnione drobinami żelu. Zabezpieczają nasze buty przed nadmiernym namnażaniem się bakterii w wilgotnym środowisku lub pękaniem obuwia skórzanego.

Zalety ich używania

Główną i najważniejszą zaletą ich używania jest właśnie ich funkcja pochłaniania nadmiaru wilgoci z swojego otoczenia. Dlatego nie będziemy musieli martwić się o składowane przez nas produkty i przedmioty.
Czytaj więcej: pochlaniaczewilgoci.pl

Previous ArticleNext Article