Zdrowie i uroda

Co robić, by mieć zdrowe zęby?


Ażeby zachować zdrowe zęby należy przestrzegać pewnych zasad. Okazuje się, że odpowiednia o nie troska zapobiega poważnym problemom i konieczności częstych wizyt u dentysty.

Wybór pasty do zębów

Obecnie, wybór past do zębów jest bardzo dużo. Każdy ma jakieś swoje specjalne przeznaczenie. Wiele jest na przykład past wybielających, są również takie, które mają leczyć dziąsła, czy też chronić szkliwo zębów. Którą z nich najlepiej wybrać?
Niewątpliwie, każdy powinien wybierać pastę do zębów pod kątem swoich własnych problemów z uzębieniem. Dlatego też, osoba z bolącymi dziąsłami zapewne wybierze pastę, która będzie dla nich nieszkodliwa. Natomiast ci, którym zależy na lśniących zębach wybiorą pastę wybielającą.
Wydaje się, że należy jednak zwracać uwagę nie tylko na przeznaczenie pasty do zębów o którym informuje jej producent. Ważniejsze jest raczej to, czy dany producent pasty jest godny zaufania. Rzecz w tym, że niektóre pasty reklamowane są jako wybielające, czy tez chroniące dziąsła, jednak pełnią te funkcje słabo lub wcale.

Jak często myć zęby?

Oczywiście, z samego posiadania dobrej pasty do zębów nic jeszcze nie wynika. Konieczne jest również poprawne jej używanie. Chodzi przede wszystkim o to, aby myć zęby regularnie. Jak często należy to robić? Wydaje się, że zwykle wystarczy myć zęby 2-3 razy dziennie. Nie mniej jednak, jeśli zje się dużo słodyczy lub też po wypiciu jakiegoś słodkiego napoju warto umyć zęby ten dodatkowy raz, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Wynika to z tego, że cukry wpływają bardzo mocno na poziom ph w ustach. Trzeba zawsze jak najszybciej przywrócić go do normalnego stanu, gdyż w przeciwnym razie może dojść do próchnicy.

Wybór szczoteczki

Inną ważną kwestią jest niewątpliwie wybór szczoteczki do zębów. Dzisiaj głównym dylematem jest wybór pomiędzy szczoteczką tradycyjną i szczoteczką elektryczną. Ta druga cechuje się większą dokładnością mycia, jednak mocniej drażni dziąsła dlatego też nie każdy jest w stanie z niej korzystać.

Częste wizyty u dentysty

Warto również pamiętać, że oprócz kupowania najlepszych past do zębów firmy http://profimed.com/katalog/pasty-do-zebow i szczoteczek firmy trzeba także regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny w celu przeprowadzenia przeglądu uzębienia. Ponadto, warto spytać stomatologa o poradę dotyczącą wyboru pasty do zębów, gdyż specjaliści zwykle wiedzą, którym produktom można ufać. Ponadto, znając zęby pacjentów wiedzą oni jakiego rodzaju past do zębów potrzebują. Nie warto bać się regularnych wizyt u dentysty, gdyż o ile przeglądy są bezbolesne, o tyle zabiegi redukujące zaniedbania przysparzają wiele cierpienia.

Previous ArticleNext Article
zobacz http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne zobacz