Zdrowie i uroda

Botoks – po zabiegu

Usuwanie zmarszczek botoksem jest niezwykle prostą i dostępną metodą, jednak bezpośrednio po zabiegu wynikają z tego pewne ograniczenia.
botoks zabiegWstrzyknięty botox Bydgoszcz może się przemieścić do innych partii twarzy np. do rejonu oczu, co mogłoby skutkować opadnięciem powiek. Dlatego pacjent po wykonaniu zabiegu powinien przez około 4-5 godzin po zabiegu leżeć. Minimalnie do 12 godzin po wykonaniu zabiegu pacjent który poddał się zabiegowi nie powinien pocierać miejsca, w które została wstrzyknięta substancja. Cały tydzień pacjent powinien unikać podrażnień skórnych, unikać chodzenia do kosmetyczki, na masaże lub solarium. Może się również zdarzyć, że wstrzyknięcie substancji nie przyniesie efektu, powodem takiego działania może być:

  • Powstawanie zmarszczek spowodowane różnymi mechanizmami, z którymi botoks nie potrafi sobie poradzić
  • Występowanie przeciwciał we krwi pacjenta, które powstały na skutek kontaktu z niewielką ilością jadu kiełbasianego w organizmie pacjenta
  • Powstawanie przeciwciał na jad kiełbasiany poprzez częstą aplikację

Ważne jest, aby pamiętać o wyborze odpowiedniego lekarza który będzie wykonywał zabieg, ponieważ zbyt niska dawka botoksu lub nieodpowiednia technika wystrzykania może znacznie pogorszyć efekt zabiegu. W sytuacjach w których występuje problem z przeciwciałami może zostać użyty inny rodzaj botulotoxyny.

Previous ArticleNext Article