SEARCH
Ciekawe
0

Zjawisko fotowoltaiczne

Fotowoltaika to ostatnio dość modny temat. Co na pewno udało wam się zauważyć chociażby po ilości wpisów, które ostatnio jej poświęciliśmy. Nie dopatrzyliśmy jednak jednej kwestii, a mianowicie nie wyjaśniliśmy, czym tak dokładnie fotowoltaika jest, a raczej: na jakiej zasadzie działa. A że niedopatrzenia należy naprawiać, zapraszamy do przeczytania wpisu (i obejrzenia filmu), który raz […]

jak działają panele fotowoltaiczne?Fotowoltaika to ostatnio dość modny temat. Co na pewno udało wam się zauważyć chociażby po ilości wpisów, które ostatnio jej poświęciliśmy. Nie dopatrzyliśmy jednak jednej kwestii, a mianowicie nie wyjaśniliśmy, czym tak dokładnie fotowoltaika jest, a raczej: na jakiej zasadzie działa.

A że niedopatrzenia należy naprawiać, zapraszamy do przeczytania wpisu (i obejrzenia filmu), który raz na zawsze wyjaśni wam, czym tak właściwie jest fotowoltaika.

Fotowoltaika w wersji wideo

Portal ekofachowcy.pl opublikował jakiś czas temu na swoim kanale na Youtube’ie film, który w prosty i przyjazny sposób wyjaśnia, na jakiej zasadzie działają panele fotowoltaiczne. Możecie go zobaczyć poniżej:


Prawda, że wszystko ładnie wyjaśniono?

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Bez obaw, dla tych, którzy nie przepadają za oglądaniem filmików też mamy wyjaśnienie. Systemy fotowoltaiczne opierają się na zjawisku fotowoltaicznym i za pomocą paneli i inwerterów zamieniają energię słoneczną najpierw na prąd stały, a następnie na prąd zmienny, który można bez przeszkód wykorzystać w gospodarstwie domowych.

Podstawą zjawiska fotowoltaicznego jest powstanie pod wpływem promieniowania świetlnego siły elektromotorycznej w ciele stałym. Jako pierwszy zauważył je w roku 1839, a więc kilka dobrych lat temu, Aleksander Edmund Becquerel, ojciec Henriego Becquerela

Wszystkie dodatkowe informacje można oczywiście znaleźć na części portalu ekofachowcy.pl poświęconej fotowoltaice.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor MegaNews

Jest 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedślubne szaleństwo – jak sobie z nim poradzić?

Zaczynasz się martwić, że przesadzasz z planowaniem swojego ślubu? Jeśli tak, lepiej przeczytaj nasz artykuł.

Zamknij