SEARCH
Dom i wnetrze
0

Projekt domu – jakie wybrać?

Budowa domu jest obecnie znacznie prostszym przedsięwzięciem niż dawniej – wynika to przede wszystkim z lepszego dostępu do materiałów budowlanych, szybszych decyzji administracyjnych dotyczących budowy. Znacznie łatwiej także zdobyć projekt naszego wymarzonego domu – z pomocą przychodzą nam liczne biura projektowe, oferujące gotowe projekty domów. Czy taki projekt różni się od pracy powstającej od podstaw? […]

Projekt domu

Budowa domu jest obecnie znacznie prostszym przedsięwzięciem niż dawniej – wynika to przede wszystkim z lepszego dostępu do materiałów budowlanych, szybszych decyzji administracyjnych dotyczących budowy. Znacznie łatwiej także zdobyć projekt naszego wymarzonego domu – z pomocą przychodzą nam liczne biura projektowe, oferujące gotowe projekty domów. Czy taki projekt różni się od pracy powstającej od podstaw?

Gotowe projekty domów to wygodne rozwiązanie dla osób, które podczas budowy chcą znaleźć możliwość oszczędności. Projekty gotowe są znacznie tańsze od tworzenia projektu od zera u architekta. Gotowy projekt daje możliwość naniesienia niewielkich poprawek czy zmian – każda zmiana musi być jednak zaakceptowana przez autora projektu i często zdarza się, że jest dodatkowo płatna. Zaletą gotowych projektów jest jednak fakt, że są one dedykowane na różnorodne działki: zarówno te obszerne, jak i znacznie mniejsze czy o nietypowych kształtach (np. wąskie). Gotowe projekty domów są dostępne od ręki – nie trzeba czekać na ich wykonanie, poprawki, akceptację. Ich kupno znacząco skraca czas budowy domu. Gotowe projekty odznaczają się funkcjonalnością – z założenia mają być one atrakcyjne dla różnego rodzaju klientów.

Tworzenie projektu domu od zera

W przypadku projektów tworzonych od zera zaletą jest możliwość uwzględnienia wszelkich pomysłów przyszłych mieszkańców. Oczywiście to architekt podejmuje ostateczne decyzje związane z bryłą i jej wyglądem. Tworzenie projektu od zera jest zdecydowanie droższe – każda wizyta u architekta i poprawki to dodatkowe koszty. Zazwyczaj takich wizyt odbywamy kilka.

Ostatecznie tworzenie projektu domu może trwać nawet kilka tygodni! Wszystko zależy od stopnia skomplikowania domu, wymagań klienta oraz grafiku pracy samego architekta.

Czytaj więcej na domnaczasie.pl.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor MegaNews

Jest 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Komplety bielizny damskiej

Niestety nie każda kobieta przywiazuje uwagę do bielizny, jednak to nie tylko wpływa na nasz wygląd, samopoczucie ale także i...

Zamknij