SEARCH
Dom i wnetrze
0

Jak stworzyć kuchnię odporną na uszkodzenia?

Odpowiednio urządzona i zaaranżowana kuchnia sprawi, że nie tylko będziemy z chęcią spędzać w niej czas. Dobranie trwałych materiałów i mebli sprawi, że kuchnia na długie lata zachowa swój elegancki wygląd. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę? Co warto wiedzieć przed podjęciem konkretnych decyzji? Zwracaj uwagę na materiały! Podstawą w doborze mebli i dodatków […]

Odpowiednio urządzona i zaaranżowana kuchnia sprawi, że nie tylko będziemy z chęcią spędzać w niej czas. Dobranie trwałych materiałów i mebli sprawi, że kuchnia na długie lata zachowa swój elegancki wygląd. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę? Co warto wiedzieć przed podjęciem konkretnych decyzji?

Zwracaj uwagę na materiały!

Podstawą w doborze mebli i dodatków w kuchni są materiały. W przypadku tych pierwszych stosowane są standardowe deski meblowe, których powierzchnię pokrywają specjalistyczne laminaty. Posiadają one jednolitą strukturę, przez co brud nie wnika do wnętrza deski, a czyszczenie laminatu jest niezwykle proste. Laminaty na meblach kuchennych są odporne na niewielkie uszkodzenia mechaniczne, ale również na wnikanie brudu, wilgoci, tłuszczu. W większości przypadków klienci decydują się na meble kuchenne na wymiar – dzięki temu możliwe jest dokładne wypełnienie ścian szafkami i półkami, jak najlepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Znacznie rzadziej meble kuchenne tworzone są z litego drewna – wynika to z wysokiej ceny tego surowca. Meble z litego drewna w kuchni muszą być dodatkowo zabezpieczane lakierami.

Jak zabezpieczyć ściany?

Wiele osób zastanawia się, czym pokryć ściany w kuchni w okolicach zlewozmywaka czy kuchenki gazowej. Współcześnie mamy wiele intersujących rozwiązań do wyboru. Najpopularniejszymi są duże kafle ceramiczne o podwyższonej odporności na wysokie temperatury. Kafle mają gładkie, nieporowate powierzchnie, przez co nie chłoną brudu. Innym ciekawym rozwiązaniem są mniejsze kafelki, imitujące białą cegłę. One również mają gładką, lśniącą i prostą w utrzymaniu czystości powierzchnię. Warto zainteresować się też wzmocnionymi tapetami ścieralnymi, które także świetnie sprawdzą się przy blatach kuchennych.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor MegaNews

Jest 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy praca za granicą to dalej dobra decyzja?

W latach 2000-2007 w Polsce odnotowano setki tysięcy Polaków, którzy w poszukiwaniu lepszej pracy emigrowali do krajów Europy Zachodniej. Najczęściej...

Zamknij