SEARCH
Biznes
0

E-deklaracje

Tak jak każdego roku stoimy właśnie przed koniecznością rozliczenia się z dochodów uzyskanych w poprzednim roku. Wbrew pozorom wypełnienie formularza PIT właściwego dla naszej aktualnej formy zarobkowania nie jest skomplikowane, ani czasochłonne. Wystarczy wiedzieć jak tego dokonać i odpowiednio wcześniej zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty. Swojej zeznanie podatkowe można wypełnić ręcznie na odpowiednim druku i zanieść […]

Tak jak każdego roku stoimy właśnie przed koniecznością rozliczenia się z dochodów uzyskanych w poprzednim roku. Wbrew pozorom wypełnienie formularza PIT właściwego dla naszej aktualnej formy zarobkowania nie jest skomplikowane, ani czasochłonne. Wystarczy wiedzieć jak tego dokonać i odpowiednio wcześniej zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty.

money-1508434_1920

Swojej zeznanie podatkowe można wypełnić ręcznie na odpowiednim druku i zanieść je osobiście do właściwego dla miejsca zamieszkania Urzędu Skarbowego lub też wysłać je listem poleconym na poczcie. W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje jednak z tych możliwości na rzecz e-deklaracji używając do tego celu program do PIT. Warto jednak pamiętać, że każda deklaracja, czy to papierowa czy też elektroniczna musi być zawsze podpisana – długopisem na papierze, a w przypadku wysyłki przez internet – podpisem elektronicznym, bądź też danymi autoryzującymi.
Takie dane to numer NIP, pierwsze imię i nazwisko, numer PESEL, data urodzenia, a także kwota wskazana w zeznaniu w poprzednim roku.
Kwotę tą należy wpisać bardzo uważnie, gdyż jej błędne podanie, może sprawić, że system odrzuci zeznanie poprzez system e-deklaracji.

Rozliczając się wspólnie ze swoim małżonkiem, trzeba podać dane osoby, która występuje w zeznaniu jako podatnik, co oznacza, że małżonek nie musi się w takim przypadku podpisywać, ani też składać jakichkolwiek upoważnień.

Rozliczanie się z podatku wcale nie musi być czasochłonne ani stresujące. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor MegaNews

Jest 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym jest stan wyższej konieczności?
Czym jest stan wyższej konieczności?

W wielu artykułach dotyczących obrony koniecznej możemy spotkać się z terminem "stan wyższej konieczności". Co on właściwie oznacza? Warto to...

Zamknij